Naujienos

Du Argeton perlai skirtinguose pasaulio taškuose

2022 balandžio 21.

 

Du puikūs statiniai skirtinguose pasaulio taškuose: modernūs senjorų namai Švedijoje ir Bahreino tarptautinio oro uosto automobilių stovėjimo aikštelė. Juos sieja laikui nepavaldi, natūralaus molio Argeton fasado danga.

Senjorų namai Gästgivaren, Švedijoje buvo įrengti buvusioje pieninėje ir tapo šiuolaikišku, patogiu būstu senjorams ir modernia darbo vieta personalui. Neįprastas ir įspūdingas pastato fasado ir interjero dizainas prisideda gerinant gyvenimo ir darbo šiuose namuose kokybę, suteikia miestui papildomos vertės.

Pastato architektūrai buvo kelti aukšti reikalavimai, o ir pačių architektų norėta jaukumo, spalvų žaismo ir tvarių, natūralių medžiagų fasadui. Tai buvo galima įgyvendinti naudojant keramines Argeton Barro kelių spalvų glazūruotas lameles, jas derinant su medžio apdaila. Dėl spalvų žaismo ir šešėlių efekto, žiūrint vis kitu kampu keičiasi pačio pastato spalva – tai suteikia gyvybingumo ir švelniai įsilieja į natūralią aplinką.

Naujasis automobilių stovėjimo aikštelės pastatas Bahreino tarptautiniame oro uoste tarsi spindi dykumoje dėl Argeton fasado elementų. Šio pastato statytojai susidūrė su dideliu iššūkiu – koks fasadas tiktų pastatui, esančiam saloje, kurioje ištisus metus šviečia saulė, temperatūra pakyla virš 40 laipsnių Celsijaus ir pučia karšti, drėgni vėjai? Su Argeton fasadų sistema architektai rado techniškai įmanomą pastato fasado sprendimą. Molio statybinių medžiagų prigimtis yra tokia, kad jos yra atsparios labai aukštai temperatūrai, kitiems atmosferos poveikiams, jos taip pat atsparios smūgiams ir nereikalauja priežiūros. Būtent tai, ko reikėjo!

Stovėjimo aikštelės pastato fasadui panaudotos 3 metrų ilgio Argeton Barro Elipse lamelės ir Tampalite fasado plytos. Elegantiškai nuosaikios spalvos – light grey, iron grey, cream, silver grey ir platinum grey – dera švelniai jas kaitaliojant tarpusavyje.

Daugiau šių ir kitų statinių nuotraukų žiūrėti Galerijoje.